K-pop

Pod skrótowym określeniem k-pop mieści się angielskie sformułowanie korean pop odnoszące się do koreańskiego popu. To gatunek muzyki rozrywkowej, który jest bardzo szeroko rozpowszechniony oczywiście na terenie Korei Południowej, ale nie tylko. Równie modną jest to formą rozrywkową w wielu innych miejscach na świecie, a wraz z biegiem czasu interesuje się tym stylem muzycznym nawet kontynent europejski. Co jest podstawą koreańskiego popu poza nietuzinkowo brzmiącym butelki szklane językiem koreańskim?

Zespół wykonuje k-pop
Na pewno trzeba wspomnieć o tym, że muzyka w stylu koreański pop opiera się na specyficznej mieszance wielorakich elementów muzycznych i podgatunków. Do powszechnych zalicza się ballady popowe, elektro pop ale także wykazuje k-pop spore powiązanie z jazzem, wbrew pozorom nawet i hip-hopem czy też dance popem oraz muzyką w stylu współczesnego nocleg Karwia rhythmy. Warto także nadmienić, że zupełnie czymś innym jest muzyka klasyczna niż korean pop ale jednak i tak to właśnie muzyka klasyczna dała podwaliny do powstania omawianego tu gatunku.
Jeżeli chodzi o dokładną datę stworzenia gatunku pop w wydaniu koreańskim, to przede wszystkim miało to miejsce za sprawą niejakiego teamu Seo Taiji and Boys, który zaliczany jest do nadrzędnych, jednych z pierwszych grup k-pop muzyki na świecie w ogóle. Nie zapominajmy także, że ten styl wykluł się wraz z datą stworzenia wyżej wspomnianej formacji, co natomiast nastąpiło w rok 1992. Nie zapominajmy także i o tym fakcie, że koreański pop łączył się z szeregiem rozlicznych wariantów muzycznych już od samego początku, a dziś widoczne są gołym okiem wpływy rozmaitych innych styli.
Wpis zawdzięczamy: